
Öt különféle kiállítást avattak a helyi múzeum épületében a Székelyhídi Városnapok hivatalos megnyitóját követően.
A péntek délután színfoltjaként a székelyhídiak és vendégeik – a megteremtett hagyományhoz igazodva –, megtekinthették azokat a kiállításokat, amelyek a Székelyhídi Városnapok legelső programjainak egyikeként, több művészeti ágazatot felvonultatva jelentkeznek.
Az öt tárlat visszatérő és elsőként kiállító, ám évről évre megújuló művészeket, illetve a művészpályán most induló jelölteket és munkáikat mutat be, akikről Kerekes Terézia, a Székelyhídi Városi Könyvtár könyvtárosa, illetve Bíró Orsolya, az Ér Hangja Egyesület alelnöke beszélt.
Az egyik különleges tárlat régi székelyhídi városképeket hozott vissza a múltból (képünkön) „lokálpatrióták féltve őrzött fényképei és képeslapjai nyomán, az első ilyen jellegű fotókiállítás lévén a település életében”. Ez köszönhető többek között Ormos György ötletgazdának, Nagy Kamilla kreatív megvalósítónak, de főként Nagy Máriának, Todoszi Miklósnak és Kerekes Teréziának, akik a kiállításhoz a képeket adták gyűjteményeikből. A másik rendkívüli kiállítás az Ér hangja havilap jubileumának alkalmából összeállított anyag, amely a mostanáig megjelent 99 lapszámból kínál válogatást rögtön ott, ahol a látogató a múzeum épületébe lép.
A városnapok hagyományaihoz híven szintén közös tárlat tekinthető meg székelyhídi képzőművészek munkáiból: Angyal Olívia kisgrafikákkal szerepel, Árus Tünde tanárnő két akrillal készült képpel, Domahidi Krisztina tanárnő-keramikus egy olajképpel, Elek Ibolya öt olajfestménnyel, Juhász Imre egy nagyméretű portréval, Kerekes Zsuzsa reklámgrafikus meseillusztrációkkal, Orosz Tamás első ceruzarajzos próbálkozásaival,
valamint Szilágyi László három fafaragással. A kiállítás ugyanakkor emléket állít a tavaly elhunyt Csorján Dezsőnek – akinek három olajképe látható –, valamint városunk egyik kedves tanárának-festőjének, a 2011-ben eltávozott Kerekes Gézának, két kompozíciója kiállításával. Először állított ki nálunk a székelyudvarhelyi Balla Melinda textilművész. A körfolyosót Árus Tünde tanárnő tanítványainak színes munkái díszítik.
A megnyitót követően a jelenlévők részt vehettek az Ér Hangja Egyesület jubileumi ünnepségén.
Írta: Szamos Mariann
Vélemény, hozzászólás?