Megnyerte a második idei mérkőzését is az Australian Openről lemaradó Novak Djokovics. A világelső a dubai torna első fordulójában az olasz Lorenzo Musettit győzte le két szettben (6:3, 6:3), majd a második körben az orosz Karen Hacsanovval csapott össze, akit korábban négyszer is megvert (egy vereség ellenében).

Az első játszmát Djokovics magabiztosan hozta 6:3-ra, majd a másodikban is hamar brékelőnybe került (3:1), ám Hacsanov egyenlített, sőt 5:4, 30–30-nál csupán két pont választotta el a szett megnyerésétől. A szerb azonban végül hozta a szerváját – aztán 5:6-nál a következőt is –, majd a rövidítésben magas színvonalú játékkal befejezte a meccset (7:6, 7–2), amely 1 óra 38 percig tartott.