Bondár Anna a selejtezőben aratott második győzelmével feljutott a főtáblára a madridi salakpályás tenisztorna női versenyében.

A világranglistán elfoglalt 68. helyével a legjobb magyar női játékosnak számító Bondár kedden a kvalifikáció első körében 6:0, 6:0-ra győzte le a Fülöp-szigeteki Alexandra Ealát (394.), majd szerdán a belga Greet Minnen (79.) várt rá.

Kettejük első összecsapásán a Hajdúszoboszló SE teniszezője 2:1-nél brékelt, előnyét végigvitte, és szettelőnybe került. A folytatásban a selejtezőben 11. kiemelt magyar három bréklabdát hárított, míg ellenfele kétszer is elbukta a szerváját, ám 5:1-nél Bondár hat meccslabdát is elpuskázott adogatóként. Ezután viszont fogadóként remekelt, és végül összességében a nyolcadik meccslabdáját kihasználva zárta le az 1 óra 36 perces mérkőzést. – nso.hu