Fővárosi riválisa fosztotta meg román bajnoki címétől a CSM Bucuresti női kézilabda-csapatát: a Rapid nyerte a Nemzeti Liga 2021–2022-es kiírását. Korsós Dorina csapata tizenkilenc éves szünet után nyert újra bajnokságot, a klub történetében hatodik alkalommal.

A két csapat között a záróforduló előtt egyetlen pont volt a különbség a Rapid javára, és a győzelmi kényszer ellenére a vasárnapi találkozók szünetében mindkettő 17-16-os vesztésre állt: a CSM otthon a nagybányai Minaur ellen, a Rapid pedig Ramnicu Valceán. A második félidőben aztán mindkettő fordított, a címvédő 33–29-re, a Rapid pedig 35–27-re nyert – az új bajnoknál Azenaide Carlos egymaga 17 gólt lőtt, Korsós ötöt tett hozzá a sikerhez.

A Rapid úgy lett bajnok, hogy mindkét egymás elleni mérkőzését elvesztette a CSM ellen (30-38 és 27-28), a többi találkozóját viszont egy kivétellel mind megnyerte. A CSM viszont, a Valceától elszenvedett vereség mellett a középmezőny csapatai (Beszterce, Braila, Buzau) ellen hullajtott pontokat. – nso.hu