A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában is nyert a Bayern München és a Real Madrid, a Manchester Unitedet pedig meglepő hősök vezették sikerre, így már a „vörös ördögök” sem nyeretlenek. A legutóbbi két kiírásban negyeddöntős Benfica viszont továbbra is szerzett gól és pont nélkül áll a kvartettje utolsó helyén. A legutóbbi kiírásban döntős Inter is győzött, Alexis Sánchez góljára még felelt a Salzburg, Hakan Calhanoglu büntetőjére viszont már nem tudott.

A 14-szeres BEK/BL-győztes Real Madrid az Union Berlin és a Napoli után a Braga ellen is begyűjtötte a három pontot. Bár a portugálok többször próbálkoztak, a kapura igazán nem jelentettek veszélyt, Vinícius Júnior viszont két gólpasszt is kiosztott, meg egy kérdésesnek tűnő lesgólt is jegyzett. Rodrygo megszerezte a második találatát az idényben, Jude Bellingham viszont a 12. Real-meccsén már a 11. gólját jegyezte. A kvartett másik mérkőzésén Schäfer András csapata, az Union Berlin otthon 1–0-ra kikapott a Napolitól, itt Giacomo Raspadori döntött a második félidő derekán.

A Manchester United még később döntött, a 72. percben egy váratlan hős bukkant fel: Harry Maguire szerezte a győztes gólt a Köbenhavn ellen (1–0). Hogy ez így legyen, ahhoz kellett egy hasonlóan meglepő fordulat: az eddig leginkább a potyáival kitűnő André Onana a 97. percben büntetőt védett, így megőrizte a három pontot a „vörös ördögöknek”. A másik angol csapat is nyert kedden, az Arsenal az első félidő ráadásában Gabriel Martinelli góljával került előnybe, majd a fordulást követően az első gólt előkészítő Gabriel Jesus is eredményes volt, a Sevilla erejéből csak szépítésre futotta (1–2). – index.hu