Hiába játszott szinte végig veszélyesebben és szerzett négy gólt is a Manchester United a Sevilla elleni Európa-liga negyeddöntős párharc első felvonásán az Old Traffordon, 2–2-es döntetlenről jöhetett a spanyolországi visszavágó. Amelyen elmaradtak a várt izgalmak, köszönhetően elsősorban az MU kapitális védelmi hibáinak, amelyek után végül az andalúzok 3–0-ra nyertek és 5–2-es összesítéssel jutottak a legjobb négy közé.

Az elődöntőben a Juventus lesz a Sevilla ellenfele, amely 1–1-es döntetlent játszott a Sporting otthonban, így a Torinóban elért 2–1-es győzelem elégnek bizonyult a továbbjutáshoz. A Bayer Leverkusen a németországi 1–1 után idegenben 4–1-re kiütötte a sorozat meglepetéscsapatát, a belga Royale Uniont, így a Ferencvárost a nyolcaddöntőben búcsúztató gyógyszergyáriak várhatják az elődöntőt. Ahol az AS Roma lesz az ellenfele, amely hosszabbítás után, végül 4–1-re nyert az olasz fővárosban a Feyenoord ellen és 4–2-es összesítéssel jutott tovább.