A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján az Atlético Madrid nem tudta megverni (0–0) odahaza a Manchester Cityt, így kiesett. A Manchester City a hazai győzelem után szó szerint kiharcolta a döntetlent Madridban, egy igazán viharos mérkőzésen. Guardiola Simeone taktikáját alkalmazta a végére, így kiesett az Atlético.

A Liverpool a második félidőben ugyan már két góllal is vezetett, végül a nagyot hajrázó, a VAR által kétszer is kisegített Benfica 3–3-as döntetlent ért el az Anfield Roadon a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. A bravúros döntetlen ellenére a portugál csapatnak nem volt reális esélye továbbjutni, 6–4-es összesítéssel Jürgen Klopp együttese készülhet az elődöntőre, ahol a spanyol Villarreal lesz majd az angolok ellenfele. – nso.hu