Milák Kristóf világcsúccsal világbajnok 200 méteres pillangóúszásban a budapesti vizes világbajnokságon.

Elfogultság nélkül kijelenthetjük, egy másodpercig sem volt kérdéses, ki nyeri meg a 200 méteres férfi pillangóúszás döntőjét. A címvédő Milák Kristóf rögtön a rajt után az élre állt, fél távnál körülbelül egy testhosszal, 99 századmásodperccel verte a saját, 2019-es világcsúcsát. A táv második felében is csupán az volt a kérdés, hogy lesz-e új világrekord, a többiek Milák közelébe sem tudtak férkőzni. Az utolsó tíz-tizenöt méterre olimpiai bajnok klasszisunk picit elfáradt, de így is új világcsúcsot ért el 1:50.34 perces idejével, több mint három másodpercet verve az ezüstérmes francia Leon Marchand-ra. Kenderesi Tamás a hatodik helyen ért célba. – nso.hu