Dominic Thiem szenzációs mérkőzésen, 7:6, 7:6, 4:6, 7:6-ra megverte a világelső Rafael Nadalt az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) negyeddöntőjében, így életében először négy közé jutott a melbourne-i Grand Slam-tornán.  A felső ág másik meccsén Alexander Zverev szetthátrányból felállva, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2-re nyert a 2014-es bajnok Stan Wawrinka ellen.

Bejutott Simona Halep a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe, miután szerdán 6:1, 6:1-re legyőzte az észt Anett Kontaveitet. A világranglista harmadik helyén álló, a tornán negyedikként kiemelt Halepnek mindössze 53 percre volt szüksége ahhoz, hogy kiharcolja a legjobb négy közé jutást az Australian Openen. A román lány pályafutása során másodszor játszhat elődöntőt Melbourne-ben. Az elődöntőben Garbine Muguruza lesz Simona Halep ellenfele. A világranglista 32. helyén álló spanyol lány 7:5, 6:3-ra győzte le a negyeddöntőben az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát.

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic sorozatban harmadszor döntőbe jutott női párosban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A második helyen kiemelt, világbajnoki címvédő duó szerdán 1 óra 26 perces mérkőzésen győzte le (7:5, 6:2) a hetedikként rangsorolt Csan Hao-Csing, Csan Latisa tajvani kettőst. Babos kilencedik – női párosban a hetedik – Grand Slam-döntője pénteken magyar idő szerint reggel 6 órakor kezdődik, az ellenfél az első helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh páros lesz. Babosék két éve megnyerték az évnyitó Grand Slam-tornát, tavaly pedig alulmaradtak a döntőben. – MTI