Simona Halep 7:5, 6:3 arányú vereséget szenvedett szerdán az ukrán Jelina Szvitolinától a Sencsenben (Kína) zajló női tenisz világbajnokság lila csoportjában. A másik mérkőzésen a kanadai színekben versenyző Bianca Andreescu a 3-6-ra elveszített első szett után sérülés miatt feladta Karolina Pliskova ellen. A 28 éves Halep (WTA – 5.) 1 óra 39 perc után hajtott fejet a 25 éves, címvédő ukrán lány előtt (WTA – 8.), aki ezzel bejutott az elődöntőbe. A másik továbbjutó hely sorsa a pénteki Halep-Pliskova összecsapáson dől el.

A piros csoport eddigi eredményei: Naomi Oszaka – Petra Kvitova 7:6 (1), 4:6, 6:4 Ashleigh Barty – Belinda Bencic 5:7, 6:1, 6:2 Kiki Bertens – Ashleigh Barty 3:6, 6:3, 6:4 Belinda Bencic – Petra Kvitova 6:3, 1:6, 6:4 Az utolsó forduló párosítása: Ashleigh Barty – Petra Kvitova Kiki Bertens – Belinda Bencic

A lila csoport eredményei: Simona Halep – Bianca Andreescu 3:6, 7:6 (6), 6:3 Jelina Szvitolina – Karolina Pliskova 7:6 (12), 6:4. Jelina Szvitolina – Simon Halep 7:5, 6:3 Bianca Andreescu – Karolina Pliskova 3-6, Andreescu feladta Az utolsó forduló mérkőzései: Simona Halep – Karolina Pliskova Jelina Szvitolina – Bianca Andreescu – agerpres.ro