Simona Halep bejutott a Madridban zajló több mint hétmillió dollár összdíjazású salakpályás tenisztorna női elődöntőjébe, miután csütörtökön 7:5, 7:5 arányban legyőzte az ausztrál Ashleigh Barty-t. A világranglista harmadik helyén álló román lánynak 1 óra 32 percre volt szüksége, hogy túllépjen 23 éves ausztrál ellenfelén, aki legutóbbi 11 mérkőzését megnyerte, Miamiban bajnoki címet szerzett, és idén játszott 26 meccséből csak hármat veszített el.
A 2016-ban és 2017-ben is is madridi győztes Simona Halep a spanyol fővárosban nyújtott eddigi teljesítményével 213 215 eurót „ütögetett össze”, emellett 390 WTA-pontot is kap. Következő ellenfele a világelső japán Naomi Oszaka és a svájci Belinda Bencic közötti párharc győztese lesz. A párosok versenyének negyeddöntőjében a Jelena Ostapenko, Vera Zvonarjova lett-orosz duó sima, 6:0, 6:3-as győzelemmel búcsúztatta az Irina Bara, Mihaela Buzărnescu román párost. – agerpres.ro