Simona Halep idei első mérkőzésén 6:4, 7:5 arányban legyőzte kedden az ausztrál Ajla Tomljanovicot, és ezzel bejutott a 848 ezer dollár összdíjazású Adelaide-i keménypályás női tenisztorna negyeddöntőjébe. A 28 éves Halepnek (WTA – 4.) 1 óra 37 percre volt szüksége, hogy túllépjen horvát származású ellenfelén. Halep bebiztosított magának egy 22 400 dolláros csekket és 100 WTA pontot. A romániai lány a negyeddöntőben az Arina Szabalenka (Fehéroroszország) és Bernarda Pera (USA) párharc győztese ellen lép pályára. A hatodik helyen kiemelt Szabalenka 5:7, 6:1, 7:5 arányban győzte le kedden a tajvani Hszie Su-vejt, míg Bernarda Pera a cseh Barbora Strycovát búcsúztatta 7:6 (6), 6:3-mal. – agerpres.ro