Bejutott Simona Halep az év első Grand Slam-tornája, az ausztrál nyílt teniszbajnokság (AO) negyeddöntőjébe, miután vasárnap 3:6, 6:1, 6:4 arányban legyőzte a lengyel Iga Swiateket. A második helyen kiemelt Halepnek 1 óra 50 percre volt szüksége, hogy túllépjen 19 éves ellenfelén. Simona visszavágott a tavaly Roland Garrosban elszenvedett vereségért, ahol a világranglista 17. helyén álló lengyel lány 6:1, 6:2-re győzött. Legelső összecsapásukat Halep nyerte 6:1, 6:0-ra. Simona Halep mostani győzelmével bebiztosított magának egy 525.000 ausztrál dolláros csekket és 430 WTA-pontot. A 2018-ban döntős Halep a negyeddöntőben a 24. Grand Slam-tornagyőzelmére hajtó, 39 éves Serena Williams (WTA – 11.) ellen lép pályára, aki vasárnap 6:4, 6:2, 6:4-gyel búcsúztatta a fehérorosz Arina Szabalenkát (WTA 7.). Halep és Williams 11 alkalommal találkozott hivatalos versenyen, az amerikai szupersztár 9-2-re vezet, igaz, legutóbb, a 2019-es wimbledoni döntőben, Halep győzött 6:2, 6:2-re. Legutóbbi ausztráliai meccsüket, 2019-ben, az AO nyolcaddöntőjében, Serena nyerte 6:1, 4:6, 6:4-re. – agerpres.ro