A Dél-Afrikai Köztársaság 1995 és 2007 után harmadik döntőjét is megnyerte, és ezzel beérte Új-Zélandot a rögbi világbajnoki címek tekintetében. A Dél-Afrikai Köztársaság harmadik, Anglia pedig második világbajnoki címéért futott ki a jokohamai Nemzetközi Stadion gyepére szombaton délelőtt a Japánban rendezett rögbi világbajnokság döntőjében. A Springboks első vébé-győzelme még 1995-ben született, amikor az apartheid rendszerből kilépett ország Nelson Mandela elnök mesteri húzásával egy emberként állt a főleg fehérek sportjaként ismert rögbi válogatott mögé. A második győzelmükre tizenkét évet kellett várni, amikor az afrikaiak a 2007-es franciaországi döntőben épp Angliát verték meg. Azt az Angliát, amely 2003-ban első, és azóta is egyetlen európai országként hódította el a Webb Ellis trófeát. Dél-Afrika és Anglia összesen 42-szer csapott össze egymással, a Springboks 25-ször, az angolok pedig 15-ször hagyták el győztesen a pályát, 2 mérkőzés végződött döntetlenre. Az angolok két fontos skalpot is gyűjtöttek a döntő felé vezető útjukon, a Springboks két hagyományos ellenfelét, Ausztráliát és Új-Zélandot is „eltakarították” 2019-es rögbi-vb, döntő Dél-Afrika-Anglia 32-12 (12-6)