A férfi kézilabda-Európa-bajnokság nyitónapján négy csoportmérkőzést játszottak le. Nagy meglepetés egyik meccsen sem született, az esélyesebb csapatok győzni tudtak. A címvédő Spanyolország is győzelemmel rajtolt. Az A csoportban Fehéroroszország végig vezetve legyőzte Szerbiát. A csoport másik meccsén balkáni derbit rendeztek, amit végül a horvátok nyertek meg 27-21-re Montenegró ellen. Az első félidő még a montenegróiaké volt, de a másodikban Horvátország feljavult védekezésben, és csak nyolc gólt kapott, ebből négyet ráadásul az utolsó tíz percben szedett be.

A C csoport első meccsén a hollandok kicsit meglepték a németeket, az első félidőben kétgólos volt csak a különbség, a második félidőben azonban megtört Hollandia, Németország 11 gólos különbséggel, 34-23-ra nyert. A C csoport másik meccsén a lettek erőn felül teljesítve játszottak a címvédő spanyolok ellen, de 33-22 lett a vége a spanyoloknak.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló: A csoport (Graz): Fehéroroszország-Szerbia 35-30 (16-15), Horvátország-Montenegró 27-21 (12-13) C csoport (Trondheim): Németország-Hollandia 34-23 (15-13), Spanyolország-Lettország 33-22 (14-11) – MTI