Tovább vergődik az NBA-ben, az amerikai kosárlabdaligában az idei döntős Golden State Warriors, most Houstonban kapott ki a Rocketstől 129-112-re. A vendégek szupersztárja, Steph Curry továbbra is sérült, legjobb dobójuk a padról beszálló Alec Burks volt, 28 ponttal, ami csereként elég szokatlan és remek teljesítmény. Meccsben is volt a Warriors, de James Harden fokozatosan magához tért, majd beindult, és végül 36 ponttal zárt. Ami neki nem sok, sőt még talán kevésnek is mondható, ám a Houston ennyivel is kényelmesen győzött. Harden adott még 13 gólpasszt is. A Golden State a nyolcadik meccsét játszotta a szezonban és hatodszor veszített, jelenleg a liga leggyengébbjei között van. A Warriorsból nem csak Curry, hanem Klay Thompson,  Draymond Green és D’Angelo Russell is sérült, négy legerősebb emberük esett ki, így a feltámadásra egyelőre valószínűleg még várni kell.

Az előző idény legjobbjává választott Jannisz Antetokunmpo 38 ponttal és 16 lepattanóval vezette a Milwaukee-t a Los Angeles Clippers vendégeként. A kaliforniaiaknál nem lépett pályára a júniusi döntő legjobbja, Kawhi Leonard, akit már a második meccsén pihentettek. Távollétében Montrezl Harrell 34 pontos karriercsúcsot ért el. A New York sorozatban negyedszer kapott ki – ezúttal Detroitban -, és eddigi nyolc meccséből csak egyet tudott megnyerni. A 27 pontos szlovén Luka Doncic irányította Dallas úgy verte meg az Orlandót, hogy két és fél perccel a vége előtt 107-102-re vezetett, de ezután már nem dobott kosarat.

NBA, a legutóbbi játéknap eredményei:

Houston Rockets-Golden State Warriors 129-112, Los Angeles Clippers-Milwaukee Bucks 124-129, Detroit Pistons-New York Knicks 122-102, Dallas Mavericks-Orlando Magic 107-106, Indiana Pacers-Washington Wizards 121-106, Atlanta Hawks-Chicago Bulls 93-113, Toronto Raptors-Sacramento Kings 124-120, Memphis Grizzlies-Minnesota Timberwolves 137-121, Utah Jazz-Philadelphia 76ers 106-104. – index.hu