A világelső Novak Djokovics két játszmában kikapott Danyiil Medvegyevtől a férfi teniszezők ATP-világbajnokságán a londoni O2 Arenában. Az első meccsét egyformán megnyerő szerb és orosz játékos összecsapásán utóbbi 48 perc alatt került szettelőnybe, majd a második játszmát 34 perc alatt befejezve a találkozót is megnyerte.

Djokovics a VB kimenetelétől függetlenül már biztosan a világranglista első helyén zárja az évet – karrierje során hatodszor -, beállítva ezzel az amerikai Pete Sampras rekordját. A belgrádi játékos eddig ötször emelhette magasba a vb-serleget, de 2015 óta egyszer sem diadalmaskodott. A jubileumi, 50. ATP-világbajnokságot a pandémia miatt zárt kapuk mögött rendezik – még vonalbírók sincsenek -, az összdíjazása pedig a tavalyi 9-ről 5,7 millió dollárra csökkent.

Eredmény, 2. forduló, Tokió 1970 csoport: Danyiil Medvegyev (orosz, 4.)–Novak Djokovics (szerb, 1.) 6:3, 6:3, Alexander Zverev (német, 5.)–Diego Schwartzman (argentin, 8.) 6:3, 4:6, 6:3

Az állás: 1. Medvegyev 2 győzelem/0 vereség, 2. Djokovics 1/1 (2-2), 3. Zverev 1/1 (2-3), Schwartzman 0/2. Az első kettő jut az elődöntőbe. – MTI