A Dortmund könnyed 4-0-s győzelmet aratott a Schalke ellen az újrainduló Bundesliga 26. fordulójában szombaton. A koronavírus-járvány miatt több mint két hónap után újrainduló Bundesliga első rangadóján, a Ruhr-vidéki derbin a Borussia Dortmud 4-0-ra ütötte ki legnagyobb riválisát, a Schalke 04 együttesét. Az első gólt szerző Erling Haaland 12. tétmérkőzésén a 13. alkalommal volt eredményes új csapatában, ilyen bravúrt Németországban csak Klaus Matischek tudott bemutatni még 1965-ben a Werder Bremen játékosaként. A Gulácsi Péterrel a kapuban felálló Rb Leipzig hazai pályán 1-1-s döntetlent játszott a Sallai Rolandot kezdőként a 61. percig foglalkoztató Freiburg együttesével. A lipcsei találkozón a vendégek kerültek előnybe, Manuel Gulde egy szöglet után talált a magyar válogatott kapusának hálójába, ezzel 511 nap után volt újra eredményes az élvonalban. A hazaiak a 77. percben Yussuf Poulsen révén egyenlítettek. A 93. percben a Freiburg ugyan betalált, de a gólt végül a videobíró segítségével les miatt érvénytelenítették.

A Borussia Mönchengladbach magabiztos, 3-1-es győzelmet aratott az Eintracht Frankfurt otthonában. A vendégek gyorsan eldöntötték a három pont sorsát, ugyanis mindössze hét perc elteltével már két góllal vezettek. Marco Rose irányításával a Mönchengladbach 26 forduló alatt 52 pontot gyűjtött – amivel feljött a harmadik helyre -, erre korábban még egyetlen edzőjével sem volt képes a gárda. A német ligában ezt megelőzően legutóbb március 11-én rendeztek mérkőzést. A koronavírus-járvány miatt minden összecsapást zárt kapuk mögött játszottak.

Bundesliga, 26. forduló: Augsburg-Wolfsburg 1-2 (0-1) Borussia Dortmund-Schalke 04 4-0 (2-0) Düsseldorf-Paderborn 0-0 Hoffenheim-Hertha BSC 0-3 (0-0) RB Leipzig-Freiburg 1-1 (0-1) Eintracht Frankfurt-Borussia Mönchengladbach 1-3 (0-2) FC Köln-Mainz 16.30 2-2 (1-0) Union Berlin-Bayern München 0-2 (0-1)

hétfőn játsszák: Werder Bremen-Bayern Leverkusen 21.30 (Digi Sport 1) – M4 Sport