Kiesett Simona Halep a 823 000 dollár összdíjazású sydney-i WTA tenisztorna nyolcaddöntőjében, miután szerdán 6:4, 6:4 arányú vereséget szenvedett az ausztrál Ashleigh Bartytól. A 27 éves Halep, aki sérülése miatt hónapok óta nem lépett pályára, viszonylag jól játszott, de nem sikerült kihasználnia az adódó kedvező lehetőségeket. A világranglista 15. helyén álló, 22 éves Barty jó játékkal kezdte az idényt, és 1 óra 27 perc alatt sikerült túllépnie világelső ellenfelén. Simona Halep 2018-ban két mérkőzést játszott az ausztrállal, és mindkétszer sikerült legyőznie őt: a montreali elődöntőben 6:4, 6:1-re, a cincinatti torna nyolcaddöntőjében pedig 7:5, 6:4-re nyert ellene. Halep tavaly szeptemberben lépett utoljára pályára: a pekingi torna első fordulójában, egy elveszített játszma után feladta a tunéziai Ons Jabeurrel játszott mérkőzést, majd porckorongsérve miatt arra kényszerült, hogy idő előtt befejezze az idényt. Utoljára augusztusban, a cincinatti torna eldöntőjében sikerült nyernie (6:3, 6:4-re a fehérorosz Arina Szabalenka ellen), majd a következő három mérkőzését elveszítette, a negyediket pedig feladta.   Simona Halep 11.620 dollárt és 55 WTA pontot kap a részvételért. Halep legközelebb az év első Grand Slam-tornáján, az Australian Openen lép pályára, ahol tavaly a döntőig jutott. – agerprest.ro

Írta: Ér hangja