Isztambuli győzelmével kilenc helyet, a 67-ről az 58-ra lépett előre Sorana Cîrstea a női hivatásos teniszezők világranglistáján, amelyet hétfőn frissített a szakszövetség (WTA). Cîrstea, aki 13 évvel ezelőtt nyert utoljára WTA tornát Taskentben, a vasárnapi döntőben Elise Mertenst győzte le 6:1, 7:6 (3)-ra. A rangsort változatlanul az ausztrál Ashleigh Barty vezeti, aki stuttgarti tornagyőzelmével megerősítette első helyét, és több mint 1800 ponttal vezet a japán Naomi Oszaka előtt, aki 750 ponttal gyűjtött többet, mint a harmadik helyen álló Simona Halep.

Halepen kívül ezen a héten három román teniszező szerepel az első száz között: Sorana Cîrstea tehát az 58., Patricia Ţig a 64., Irina Begu a 75. Párosban Raluca Olaru, aki az elődöntőig jutott Stuttgartban a 41.(+2), Monica Niculescu pedig az 56. (-1) pozíciót foglalja el. Babos Tímea két helyet csúszott lefelé, most az 5. helyet foglalja el. – agerpres