Fucsovics Márton öt szettben legyőzte csütörtökön a 14. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot, így a legjobb 32 közé jutott az amerikai nyílt teniszbajnokságon – írja az MTI.  A világranglistán 66. magyar és 20. helyezett ellenfele egy hete, a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett torna második fordulójában is összecsapott egymással, akkor 7:5, 4:6, 6:2-re nyert a nyíregyházi játékos. Fucsovicsnak a következő körben a világranglistán 82. helyen álló amerikai Frances Tiafoe lesz az ellenfele, aki szintén ötjátszmás mérkőzésen jutott tovább.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic kettőse magabiztos, 6:2, 6:2-es győzelemmel jutott a 140. US Open női páros tornájának nyolcaddöntőjébe. A nyolcaddöntőben a kanadai Gabriela Dabrowski és az amerikai Alison Riske vár majd Babosékra. Utóbbi kettős 1 óra és 9 perc alatt kivívott, 6:3, 6:2-es győzelemmel jutott tovább az első fordulóból.