A MOL-Pick Szeged házigazdaként 32-29-re legyőzte a francia Paris Saint-Germain csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, vasárnap. A két csapat párizsi mérkőzését 30-25-re a PSG nyerte szeptember 22-én. A hazaiaknál az orosz balátlövő, Dmitrij Zsitnyikov, valamint a horvát jobbátlövő, Luka Stepancic maradt ki a keretből, utóbbit a szegediek éppen Párizsból igazolták tavaly nyáron. A vendégeknél a dán beálló, Henrik Toft Hansen nem játszott az európai szövetség által a hét rangadójának választott meccsen. A Paris Saint-Germain harmadszor veszített tétmérkőzést a mostani idényben, eddig csak a Barcelona tudta legyőzni.

A mezőny legeredményesebb játékosa Joan Canellas volt, aki 12 kísérletből tíz gólt dobott. A vendégeknél a dán Mikkel Hansen hétszer volt eredményes. A két csapat nyolcadszor találkozott egymással a nemzetközi porondon, a Szeged négy vereség és egy döntetlen mellett harmadszor nyert. A kilenc győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel álló MOL-Pick Szeged szerdán a német Flensburg-Handewitt vendége lesz, a nyolc sikerrel és négy vereséggel rendelkező Veszprém pedig jövő vasárnap a francia Montpellier HB együttesét fogadja a BL csoportkörében.

Eredmény, csoportkör, 12. forduló, A csoport: MOL-Pick Szeged – Paris Saint-Germain (francia) 32-29 (15-18)

1. Barcelona (spanyol) 22 pont 2. MOL-Pick Szeged 20 3. Paris Saint-Germain 18 4. Aalborg HB (dán) 13 5. Flensburg-Handewitt (német) 11 6. RK Celje PL (szlovén) 6 7. Elverum HB (norvég) 3 (312-358) 8. PPD Zagreb (horvát) 3 (286-352) – MTI