A Manchester United érthetően tartalékos csapattal fogadta az osztrák LASK Linz csapatát, miután a világjárvány kitörése előtt, de már zárt kapus meccsen 5-0-ra nyert a United Ausztriában. A LASK kapura veszélyesebb volt, mint az angol csapat, a második félidőben Philipp Wiesinger bombagoljával a vendégek vezetést szereztek, amit pár perccel később Jesse Lingard egyenlített ki. A hajrában a csereként beállt Anthony Martial is gólt szerzett, a 2-1-es hazai győzelem után 7-1-es összesítéssel jutott tovább Ole Gunnar Solskjaer csapata.

Az olasz Internazionale egy meccsen harcolta ki a továbbjutást a spanyol Getafe ellen, miután a járvány kitörése miatt már az első meccset is lefújták. A két csapat semleges helyszínen, a német Gelsenkirchenben csapott össze és Romelu Lukaku, valamint Christian Eriksen góljával 2-0-ra nyert és továbbjutott az Inter. A dán Köbenhavn egygólos idegenbeli vereségét követően a hazai visszavágón 3-0-ra múlta felül a török bajnok Istanbul Basaksehirt, míg az ukrán Sahtar idegenbeli sikere után Kijevben is legyőzte a német VfL Wolfsburgot a szerdai visszavágón.

Manchester United (angol)-LASK Linz (osztrák) 2-1 (0-0), Internazionale (olasz)-Getafe (spanyol) 2-0 (1-0), FC Köbenhavn (dán)-Basaksehir (török) 3-0 (1-0), Sahtar Donyeck (ukrán)-VfL Wolfsburg (német) 3-0 (0-0)

A legjobb nyolc közé jutó csapatok Németországban fejezik be a sorozatot, a negyeddöntőtől kezdve minden párharc egymérkőzéses lesz, a finálénak pedig augusztus 21-én Köln ad otthont.

Csütörtökön játsszák: Sevilla (spanyol)-AS Roma (olasz), Duisburg 19.55
nyolcaddöntő, visszavágók: Bayer Leverkusen (német)-Glasgow Rangers (skót) 19.55 (3-1), Wolverhampton Wanderers (angol)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 22.00 (1-1), FC Basel (svájci)-Eintracht Frankfurt (német) 21.00 (3-0)