A labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 6. fordulójában a Ferencváros idegenben 1–0-ra kikapott a Dinamo Kijevtől, így a negyedik helyen végzett, az Európa-ligában pedig az ukrán együttes folytathatja a szereplését. A kvartett másik mérkőzésén a Juventus 3–0-ra nyert a Barcelona vendégeként, ezzel megszerezte a csoportelsőséget.

Hosszas, mintegy tízperces oldalvonal menti vitatkozás után, a 23. percben félbeszakadt a Paris Saint-Germain–Istanbul Basaksehir mérkőzés a labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjában. A vitát a negyedik játékvezető egyik megjegyzése váltotta ki: a török csapat játékosai rasszistának minősítették a román Sebastian Coltescu megnyilvánulását, és ebben egyetértettek velük a párizsiak is. Sokáig kétséges volt, lesz-e folytatás, aztán késő este, negyed 12 után biztossá vált: a meccset szerdán, 19.55-től, a 13. perctől folytatják.

Az RB Leipzig hazai pályán 3–2-re legyőzte a Manchester Unitedet a Bajnokok Ligája H-csoportjának utolsó fordulójában, ezzel kiharcolta a továbbjutást, míg az angol csapat csak az Európa-ligában folytathatja tavasszal.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓE-CSOPORT Rennes (francia)–Sevilla (spanyol) 1–3 (Rutter 81. – 11-esből, ill. Kounde 32., en-Neszri 45+2., 81.) Chelsea (angol)–FK Krasznodar (orosz) 1–1 (Jorginho 28. – 11-esből, ill. Cabella 24.) F-CSOPORT Lazio (olasz)–FC Bruges (belga) 2–2 (J. Correa 12., Immobile 27. – 11-esből, ill. Vormeer 15., Vanaken 76.). Kiállítva: Szobol (FC Bruges, 39.) Zenit (orosz)–Borussia Dortmund (német) 1–2 (Driussi 16., ill. Piszczek 68., Witsel 79.) G-CSOPORT Dinamo Kijev (ukrán)–Ferencváros 1–0 (D. Popov 60.) Barcelona (spanyol)–Juventus (olasz) 3–0 (C. Ronaldo 13., 52. – mindkettőt 11-esből, McKennie 20.) H-CSOPORT RB Leipzig (német)–Manchester United (angol) 3–2 (Angelino (2.), Haidara (13.), Kluivert (69.) ill. Bruno Fernandes (80. – 11-esből), Maguire (82.) 21.00: Paris Saint-Germain (francia)–Istanbul Basaksehir (török) – félbeszakadt! – nso.hu