A labdarúgó Nemzetek Ligája második fordulójának keddi játéknapján a világbajnok francia válogatott Párizsban 4–2-re legyőzte Horvátországot. A két évvel ezelőtti vb-döntő után először találkozott egymással Franciaország és Horvátország. A moszkvai fináléhoz képest a franciáknál és a horvátoknál is négy játékos kezdett az akkori kezdőcsapatból.

A csoport másik meccsén a regnáló Európa-bajnok portugál csapat Cristiano Ronaldóval a soraiban nyert 2–0-ra a svédek otthonában. Gustav Svensson a 44. percben megkapta a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott, az ezt követő szabadrúgást pedig a Juventus 35 éves sztárja irgalmatlanul bevarrta a jobb felső sarokba. Ez volt C. Ronaldo 100. gülja a portugál válogatottban. A csapatkapitány nem érte be ennyivel, a második félidőben is lőtt egy bombagólt, ezzel 2–0-ra nyertek a portugálok.

Az A-divízió 2. csoportjában Izland a 11. percben megszerezte a vezetést Belgium ellen, de Axel Witsel és Michy Batshuayi góljával a 17. percben már a belgáknál volt az előny. A második játékrészben Batshuayi ismét betalált, mellette Dries Mertens és Jérémy Doku is eredményes volt, így végül 5–1 lett a végeredmény. Ebben a csoportban Dánia–Anglia mérkőzést rendeztek egy időben, ott gól nélküli döntetlennel ért véget a meccs.