A férfiaknál az etióp Seifu Tura, míg a nőknél a kenyai Ruth Chepngetich nyerte meg vasárnap a Chicago Marathont. Az izgalmasabb csatát a férfiak viadala hozta, melyben a 24 éves etióp hosszútávfutó a táv végén szakította le riválisait, s végül 2:06:12 órás eredménnyel győzött, 23 másodperccel megelőzve a 2017-es bajnok amerikai Galen Ruppot.

A harmadik helyen célba érő kenyai Eric Kiptanui 39 másodperccel maradt el Turától, aki karrierje első kiemelt versenyét nyerte meg a klasszikus 42.195 kilométeres távon. A nőknél a világbajnoki címvédő Chepngetich sima diadalt aratott, a második amerikai Emma Bates közel két perccel maradt el az ő 2:22:31 órás győztes idejétől. A harmadik Bates honfitársa, Sara Hall lett. – nso.hu