Sztefanosz Cicipasz kétszettes hátrányból felállva, 4 óra 5 perces mérkőzésen 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5-re legyőzte a 20-szoros Grand Slam-bajnok Rafael Nadalt az Australian Open negyeddöntőjében, így készülhet karrierje harmadik GS-elődöntőjére. A döntő játszmában a 22 éves görög teniszező 5:5-nél semmire brékelte Nadalt, majd bréklabdát hárítva, a harmadik meccslabdáját értékesítve 4 óra 5 perc játék után megnyerte a találkozót.

Rafael Nadal legutóbb 2015-ös US Open harmadik fordulójában vesztett el Grand Slam-mérkőzést kétszettes előnyről. Akkor az olasz Fabio Fognini győzte le. Cicipasz élete harmadik Grand Slam-elődöntőjében az Andrej Rubljovot három szettben legyőző Danyiil Medvegyevvel játszik majd. – nso