A világelső Rafael Nadal két szettben kikapott a címvédő Alexander Zverevtől a Londonban zajló férfi tenisz ATP-világbajnokság második napján. Az Andre Agassi-csoport esti mérkőzésének első játszmájában a német játékos 2:2 után kétszer is elvette 19-szeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol ellenfele adogatását, így 35 perc alatt előnybe került. A második szettet rögtön brékkel kezdte Zverev, és mivel innentől mindketten hozták adogatójátékukat, első mérkőzéslabdáját értékesítve 1 óra 25 perc után ő ünnepelhetett. A csoport másik meccsén Sztefanosz Cicipasz két játszmában legyőzte Danyiil Medvegyevet. A görög játékos – aki a találkozó során egyszer sem veszítette el adogatójátékát – az első szettet rövidítésben nyerte meg, míg a másodikban 4-4-nél brékelte US Open-döntős orosz ellenfelét, mielőtt kiszerválta az 1 óra 43 perces összecsapást. A hatszoros győztes Roger Federer két szettben verte Matteo Berrettinit kedden a Londonban zajló férfi tenisz ATP-világbajnokság csoportkörének második fordulójában. A vasárnapi nyitónap veszteseinek találkozóján 11 gémet kellett várni az első bréklabdára, de a 20-szoros Grand Slam-győztes svájci sztár nem élt a lehetőséggel. A nyitószettet lezáró rövidítésben aztán ő koncentrált jobban, majd a második játszmában rögtön elvette az újonc olasz adogatását. Az áprilisban Budapesten tornagyőztes Berrettini a folytatásban három bréklabdát is elszalasztott, így 1 óra 18 perc elteltével mehetett gratulálni Federernek. – MTI

Andre Agassi-csoport, 1. forduló: Alexander Zverev (német, 7.)-Rafael Nadal (spanyol, 1.) 6:2, 6:4 Sztefanosz Cicipasz (görög, 6.)-Danyiil Medvegyev (orosz, 4.) 7:6 (7-5), 6:4 Björn Borg-csoport, 2. forduló: Roger Federer (svájci, 3.)-Matteo Berrettini (olasz, 8.) 7:6 (7-2), 6:3 Novak Djokovic (szerb, 2.)-Dominic Thiem (osztrák, 5.) 7:6 (7-5), 3:6, 6:7 (5-7).