A Ferencváros kikapott a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában a Barcelonától. A Puskás Arénában már az első félidőben kialakult a 0–3-as végeredmény. Az újabb vereség ellenére a magyar bajnok még megszerezheti a G-csoport harmadik helyét, amely Európa-ligás folytatást ér. A labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 5. fordulójában a Juventus hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Dinamo Kijevet.

A Manchester United hazai pályán 3–1-re kikapott a Paris Saint-Germaintől, ezzel hiába volt a kezében a továbbjutás, nagyon nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligája H-csoportjában. Neymar volt a nyerőember. Fred kiállításáról viszont még jó darabig fognak vitatkozni. A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, az E-csoportban az orosz FK Krasznodar hazai pályán 1–0-ra legyőzte francia ellenfelét, a Rennes-t, a Chelsea pedig 4–0-ra nyert a Sevilla otthonában.

BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ: E-CSOPORT: FK Krasznodar (orosz)–Rennes (francia) 1–0 (Berg 71.) Sevilla (spanyol)–Chelsea (angol) 0–4 (Giroud 8,. 54., 74., 83. – az utolsót tizenegyesből) F-CSOPORT: Borussia Dortmund (német)–Lazio (olasz) 1–1 (R. Guerreiro 44., ill. Immobile 66. – 11-esből) FC Bruges (belga)–Zenit (orosz) 3–0 (De Ketelaere 33., Vanaken 58. – 11-esből, N. Lang 73.) G-CSOPORT: FERENCVÁROS–Barcelona (spanyol) 0–3 (Griezmann 14., Braithwaite 20., O. Dembélé 28. – 11-esből) Juventus (olasz)–Dinamo Kijev (ukrán) 3–0 (Chiesa 21., Cristiano Ronaldo 57., Morata 66.) H-CSOPORT: Basaksehir (török)–RB Leipzig (német) 3–4 (Kahveci 45+3., 72., 85., ill. Poulsen 26., Mukiele 43., Olmo 66., Sörloth 90+2.) Manchester United (angol)–Paris Saint-Germain (francia) 1–3 (Rashford 32., ill. Neymar 6., 90+1., Marquinhos 69.) – nso.hu