A társházigazda német válogatott 11 góllal legyőzte az egyesített  Korea csapatát a férfi kézilabda-világbajnokság csütörtöki nyitómérkőzésén, Berlinben. A mezőny legeredményesebb játékosa a balszélső Gensheimer volt, aki nyolc lövésből hét gólt szerzett. A berlini A csoportban a németek és a koreaiak mellett a címvédő Franciaország, valamint Oroszország, Szerbia és Brazília szerepel. A középdöntőbe az első három helyezett jut. A 2019-es férfi kézilabda világbajnokság nyitónapjának második mérkőzésén a társrendező dánok nem udvariaskodtak, tetemes zakót osztottak ki Chile válogatottjára. Az első félidei 22-4 után a második félidőt a dánok csak 17-12-re neyrték meg így az összecsapás 39-16-os hazai győzelemmel ért véget. Pénteken este 7 órától ugyanabben a csarnokban Magyarország Argentína ellen mutatkozik be a világbajnokságon.