Fergeteges hangulatú koncertet adott a Házhoz megy a Zenede Oktatási Centrum január 29-én a székelyhídi Szabó Ódzsa Városi Színházban, amely a csapat idei erdélyi turnéjának első állomása volt. Az interaktív zenetörténeti előadással egybekötött koncert során több mint 500 helyi és környékbeli diák ismerhette meg jobban a magyar és a nemzetközi XX. századi zenetörténelem legnagyobb rock- és poplegendáit. A program művészeti vezetője, Bordás József Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett dobművész és Artisjus-díjas zenepedagógus kifejtette lapunknak, hogy a programsorozat tizenkét éves fennállása óta, a tavaly szeptemberben indult az őszi turnét is beleszámítva az írás pillanatáig több mint 218 ezer gyermek láthatta és hallhatta a Házhoz megy a Zenede könnyűzenei előadás-sorozatát.

Ez a rendhagyó zeneoktatási misszió még 2012-ben indult útjára azzal a céllal, hogy megismertesse a fiatalabb generációkkal is a nemzetközi és hazai könnyűzene fejlődését, hogy ösztönözzék őket a zenetanulásra, és hogy rávilágítson a minőségi zenehallgatás fontosságára. A program sikerét igazolja, hogy a koncertek azóta is töretlenül népszerűek az egész Kárpát-medencében.

Érdemes az előadás minden közreműködőjét név szerint említeni: Baricz Gergő (ének), Bordás József (dob), Kovács Felicián (billentyűs hangszerek), Köpöncei Dániel (basszusgitár) és Nagy Zoltán (gitár), akik hatalmas profizmussal és átéléssel közvetítették üzenetüket: „A muzsikát nemcsak füllel, szívvel is hallgasd, mert a zene szebbé teszi a lelkedet” – olvashattuk Bordás József szavait a színház előterében.

Az idei esemény különlegessége volt még többek között, hogy a koncert után a diákok közelebbről is megismerkedhettek a különböző, könnyűzenében használatos hangszerekkel. A hangszersimogató során a Yamaha cég támogatásának köszönhetően kezükbe vehették és kipróbálhatták milyen egy elektromosdobon, gitáron vagy zongorán játszani.

A programsorozat támogatói a Petőfi Kulturális Ügynökség, a Magyar Kultúráért Alapítvány, a Yamaha Music Global és a Házhoz megy a Zenede Oktatási Centrum.


Írta: Ér hangja